Sedmý díl seriálu o bydlení snů nás zavede do Los Angeles, do luxusní čtvrti Hollywood Hills. Vzduchem poháněný výtah, vznášející se zrcadla, prosklené stěny – to vše a mnohem víc můžete vidět právě zde.

Nechci vás zdržovat zbytečnými řečmi, ostatně video vydá za tisíce slov. Ale krátce na úvod. V Hollywood Hills nečekáte nic jiného než luxus. I dnešní dům je velmi luxusní, jinak by o něm dnes ani nebyla řeč. Ale zajímavým způsobem maskuje svoji okázalost. Jsou zde prvky, které dávají tomuto domu lidský rozměr. Zejména kamenné stěny, přírodní dřevo a přírodní barvy, které naleznete napříč domem vám navodí příjemný pocit domova.

Obývací pokoj je propojený přímo se zahradou a po otevření prosklených stěn navazuje přímo na trávník a bazén. Jedná se tzv. “indoor-outdoor space”, což je něco jen obtížně realizovatelné (nebo spíše ne zrovna praktické) v našich podmínkách.

Kapitolou samou pro sebe je hlavní (v domě jich je osm) koupelna. Jak říká designér domu, Bradley Bayou, jsou to spíš lázně než koupelna. Opět je zde prosklená stěna, kterou lze kompletně odstranit a propojit koupelnu se zahradou, zajímavě působí zrcadla visící “ve vzduchu” a třešinkou na dortu je závěs z desítek skleněných modulů, které jsou do sebe navzájem zasazeny tak, že drží samy pohromadě bez šroubů, drátů či jakýchkoliv dalších spojovacích materiálů.

Ale konec řečí, podívejte se sami. Jak se vám líbí takové bydlení? (video domu začíná v čase 0:52)