V dnešní době už nikdo nepochybuje o tom, že homestaging má velice pozitivní dopad na prodejnost nemovitostí. Připravit ale dokonale prázdnou nemovitost je dost náročné. Spoustu plánování, stěhování a hodiny času. Ale jde to i jinak, rychleji a levněji. Pro tyto případy je tu tzv. virtual staging.

Předpokládám, že většina z makléřů dnes již zkušenosti s homestagingem má. Pokud jste jej někdy dělali, víte, jak náročné je zařídit prázdné interiéry. Stojí to hromadu času a peněz. Ale víte, že to efekt má. Dáte klientům určitou představu o tom, jak může nemovitost vypadat a hlavně to na fotografiích vypadá mnohem lépe, což v dnešní digitální době je nutnost.

Můžete to udělat standardním způsobem – buď si nábytek a dekorace pronajmete a nebo máte vlastní vybavení. Pronájmy ale znamenají celkem veliké náklady a při používání vlastního nábytku se dostanete do fáze, že všechny vaše nemovitosti vypadají úplně stejně. V obou případech se nevyhnete stěhování a pokud naberete ve stejnou dobu více prázdných nemovitostí, může to být problém.

  • Rychlé zpracování

  • Nízké náklady

  • Neomezené možnosti

Virtual staging makléřům pomáhá šetřit čas i náklady a zajistí perfektně vypadající interiéry na fotografiích v inzerci. Nabízí téměř neomezené možnosti, jak zařídit prázdnou nemovitost. A bez nutnosti stěhování. Zájemci si mohou z těchto fotografií udělat dobrou představu o možnostech. Nejste limitováni vlastním vybavením. Můžete navrhnout i více variant. Je libo ložnici v provensálském stylu? Nebo spíše skandinávský nábytek? Nabízíte komerční prostory a chcete zájemcům ukázat více možností využití? Není problém! To je věc, kterou vám tradiční zařízení nábytkem neumožní.

Vybavení nemovitosti nábytkem stojí desítky tisíc korun. Vybavit větší byt stojí i 50000 Kč za první měsíc a hodí se tak pouze pro určité spektrum dražších nemovitostí. Virtual staging stojí 1500 Kč (jedna fotografie). Má tak mnohem širší využití nehledě na neomezené možnosti stylů. Může tak být zajímavou alternativou k tradičnímu homestagingu.

Může zde padnout námitka, že to je ale klamání, že takto to pak ve skutečnosti zájemce při osobní prohlídce neuvidí. Virtual staging je doplněk reálných fotografií a zájemce má tak příležitost představit si možnosti nemovitosti spolu s jasnou ukázkou toho, jaká je skutečnost. O klamání se rozhodně nejedná.

Jak probíhá spolupráce na produkci virtual stagingu? Není to nic složitého!

1.

Foceni

  • Proběhne klasické nafocení nemovitosti. Zpracované fotografie budou sloužit pro inzerci i pro aplikaci virtual stagingu.
  • Během focení je vhodné se již domluvit na tom, které pohledy budou nejspíše použity pro virtual staging.

2.

Postprodukce a virtual staging

  • Proběhne postprodukce fotografií a následně Vám je zašleme k náhledu.
  • Z dodaných fotografií si vyberete ty, na které budete chtít aplikovat virtual staging a domluvíme se na vhodném provedení stagingu.

3.

Dodání fotografií

  • Během 2 pracovních dnů obdržíte náhledy fotografií s aplikovaným virtual stagingem. Ten bude proveden na základě dohodnutého stylu, případně více stylů.
  • Po odsouhlasení náhledů následuje fakturace a elektronické dodání finálních fotografií včetně fotografií s virtual stagingem.

Jak vidíte, není to nic složitého a je to další perfektní nástroj pro marketing nemovitostí moderního makléře. Pokud byste přesto měli ještě nějaký dotaz k virtual stagingu, neváhejte napsat nebo zavolat.