Je až zarážející, že v dnešní době a v silně konkurenčním prostředí realitního trhu jsou někteří makléři schopni nabízet svým klientům tak mizerné služby. V této nové rubrice se budeme bavit zejména o mizerných službách týkajících se prezentace nemovitosti, konkrétně mizerných fotografií. Pojďme hned na první ukázkovou sadu.

Někdy není špatné vyhlédnout z toho našeho malého českého rybníčku a podívat se, jaké jsou trendy v zahraničí. Inspiraci hledám zejména v USA, kde je trh s nemovitostmi velice vyspělý a prezentace je tam na špičkové úrovni.

Ale ne vždy. Následující sada fotografií pochází právě odtud. Je to o to více zarážející, protože na druhou stranu zde můžeme najít i naprosto špičkové fotky. A nemusí se jednat jen o luxusní nemovitosti. V následující galerii neskutečně špatných fotografií sice nejsou žádné luxusní domy, ale podle mých zkušeností i takové nemovitosti mohou vypadat velice dobře. Stačí je jen trochu připravit (pokud by Vás zajímalo jak, podívejte se na několik rad zde) a nechat fotografie udělat lidmi, kteří vědí co a jak.

Klienti těchto realitních kouzelníků musí být nadšeni. Nebo doufejme, že tyto fotografie vznikly z vlastní iniciativy majitelů a profesionálové s tím nemají nic společného. Na každý pád se jedná o velice špatné fotografie. Přitom by často stačilo jen o trochu více snahy, pečlivosti. Nebo to moc řešíme? Co si o tom myslíte? Má podobná úroveň prezentace významný vliv na prodejnost nemovitosti nebo je efekt fotografií jen marginální?