Video je zatím stále relativně málo často používaný nástroj pro online marketing na realitním trhu. Ti, kteří jej ale využívají mohou právě o to více těžit ze všech jeho výhod. Jakým způsobem používají videa realitní agenti v zahraničí pro svoji propagaci? Zde je několik tipů a ukázek.

1.  Videoprohlídky nemovitostí

Jedná se o nejčastější využití videa v online marketingu realitních makléřů. O videoprohlídkách se můžete dozvědět více na této stránce a nebo si rovnou prohlédněte některé ukázky.

2. Videovizitka realitního agenta

Problémem internetu je, že je značně neosobní. Nic Vám nevynahradí první dojem, který si vytvoříte při osobním setkání s obchodním partnerem tváří v tvář. Z kontaktů uvedených na webu realitní kanceláře nebo z fotografie na stejné stránce si uděláte pouze zcela základní představu o tom, s kým máte tu čest. Velice v tomto směru pomáhá video. Ano, není to jako při osobním kontaktu, ale je to nejlepší způsob, jak se osobnímu styku co nejvíce přiblížit na internetu. Díky videovizitce si můžete udělat představu nejen o tom, jak člověk vypadá, ale i jak se vyjadřuje, jaký má tón hlasu.

Pro makléře je to perfektní způsob, jak se prezentovat v online prostředí vůči potenciálním klientům. Není nic snazšího než do emailu vložit odkaz na svoji videovizitku, kde během pár minut představíte sebe, svoje unikátní služby a hodnoty, které jsou pro Vás na realitním trhu důležité. Odkaz na videovizitku nevyužijete pouze v podpisu u emailu. Videovizitka může být permanentně vložena na osobních stránkách realitní kanceláře a obrovskou výhodu Vám zajistí i zaslání videovizitky po prvním oslovení klienta. Oproti ostatním makléřům tak díky videovizitce získáte náskok, protože vnesete do ryze obchodního styku i trochu osobního kontaktu, a to se v anonymním internetovém prostředí cení.

3. Komunitní videa

Atraktivně můžete propagovat přes videoprohlídky nejen jednotlivé nemovitosti, ale dokonce i celé městské části či čtvrtě. Všechny výhody, které Vám video přináší, uplatníte i při prezentaci toho, jak se v lokalitě žije. Lokalita je jeden z nejdůležitějších parametrů, který při hledání nemovitostí lidé zohledňují. Nezanedbávejte tedy marketing dané lokality. Můžete ukázat příjemné prostředí s dostatkem zeleně, kvalitní dopravní obslužnost, blízkost školy nebo zdravotnického zařízení, dostatek obchodů. Takovéto komunitní video Vám zatraktivní všechny Vaše nabízené nemovitosti z této lokality. Prezentujete se tím také jako makléř, který se na danou lokalitu specializuje, ví o ní vše a může k ní mít i nějaký osobnější vztah. Ukázku takového komunitního videa si prohlédněte tady.

4. Reference od Vašich klientů

Spokojení klienti jsou nepřekonatelnou reklamou. Natočte s Vašimi klienty, kterým jste našli jejich bydlení snů, rozhovor o tom, co pro ně při hledání bylo důležité, jak jste jim pomohli jejich problém řešit a proč právě spolupráce s Vámi pro ně byla výhrou. Realitních makléřů je mnoho a je proto důležité mít dobrou pověst. Díky videu můžete zachytiti i emoce Vašich klientů, které v psané formě nevyniknou. Video je jediné médium, které tyto emoce přes internet dokáže zprostředkovat. Využijte toho, emoce prodávají. Doplňte do videoprohlídky referenci nových spokojených majitelů a utvoříte tak výborný nástroj pro Vaši osobní propagaci. Příklad takové videoreference, obyčejné a rychle natočené, ale osobní, můžete vidět zde.