Osobní vystupování ve videoprohlídkách může pomoci makléřům v propagaci nemovitostí i své vlastní osoby. Ovšem ne každý makléř musí být vyloženě extrovert, který s vystupováním před kamerou nemá problém. Zde je pár tipů od lidí, kteří mají podobný problém, jak vystupování před kamerou zvládnout.

Již dříve jste zde na blogu mohli vidět několik videoprohlídek, kde vystupují i makléři. O přínosu osobního představení nemovitosti ve videoprohlídce není potřeba moc mluvit. Kdo dnes není vidět a není aktivní na sociálních sítích (a ve videu), tak jako by nebyl. Sami znáte případy realitních hvězd i v České republice, které pravidelně publikují videa. Pro ty, kdo si ale před kamerou příliš nevěří, mám 5 tipů od člověka, který je introvert a zároveň se úspěšně ve videu propaguje.

Rada první - Nemusíte být hercem

Mohlo by Vám pomoci si uvědomit, že stejně jako Tim Schmoyer, který pravidelně “vloguje” na Youtube, tak i mnoho dalších vystupujících ve videích na Youtube jsou introverti. Buďte přirození, jako při osobní schůzce. Mluvte tak, jak mluvíte s Vašimi klienty. Nemusíte být rozeným hercem, abyste mohli před kameru. Většina z nás dokáže zaujmout svým povídáním ostatní, tak proč by se to nemohlo povést i ve videu. Není třeba tančit, zpívat nebo skákat, abyste úspěšně sdělili zajímavosti o dané nemovitosti a pár slov o sobě.

Rada druhá - Natáčejte, když jste svěží

Je důležité, abyste byli v co nejlepší formě, abyste se cítili co nejsilnější. To může zlepšit Vaši sebedůvěru. Je proto lepší naplánovat si s námi natáčení na dobu, kdy víte, že máte ještě dostatek energie. Není vhodné natáčení realizovat večer nebo po nějaké náročné obchodní schůzce. Nebo Vás naopak obchodní jednání dokáže nastartovat? V pořádku, je to na Vás. Sami se snažte vybrat dobu, kdy budete svěží a plní energie.

Rada třetí - Překonejte strach

Už jenom představa, že si stoupnete před kameru a budete do ní muset něco říkat může být stresující. Ale překonejte strach a zkuste to. Záběry se mohou opakovat, pokud se Vám něco nepovede. A v mnoha případech jsou lidé potom příjemně výsledkem překvapeni a navíc mají dobrý pocit z toho, že to zvládli. A čím častěji to budete dělat, tím méně stresující to pro Vás bude.

Rada čtvrtá - Nebuďte tak sebekritičtí.

Samozřejmě je přirozené, že když se člověk vidí na záznamu, že mu není příjemné, jak vypadá a jak zní. Každý den ale potkáváte spoustu lidí a mluvíte s nimi a těm budete ve videu připadat úplně stejně jako ve skutečnosti. Nebuďte na sebe tak přísní. Je to ze začátku jen nezvyk. Ale čím častěji budete před kamerou vystupovat, tím rychleji tento divný pocit vyprchá. Sami na sobě vidíme ve videu více chyb, než cílový divák. Nebuďte tak sebekritičtí.

Rada pátá - Připravte se na natáčení.

Snažte se na natáčení připravit. Kvalitní příprava textu Vám dodá více důvěry než kdybyste šli na natáčení s tím, že to “dáte z patra”. Nepište krkolomné věty, které Vám pak vystupování ztíží. Pro vystupování před kamerou si také můžete spolu s námi připravit scénář a dopředu si projdeme, jak bude natáčení vypadat. Všechna tato příprava odbourá mnoho potenciálních problémů a Vy na natáčení půjdete s jasnou představou o tom, jak to bude vypadat a probíhat.

Pomohlo Vám těchto pár tipů? Zkuste je uplatnit hned v příští videoprohlídce. Uvidíte, že výsledek bude stát za to a že se není čeho bát.

Zdroj: ReelSeo.com