Videoprohlídka bez hudby je jen změť záběrů. Hudební podklad dá záběrům řád a scénář. Dohromady to musí klapat. Bez hudby není videoprohlídka a bez prémiové hudby není prémiová videoprohlídka. Jaké jsou ale rozdíly mezi běžnou a prémiovou hudbou? A má pro vás cenu?

Aby videoprohlídka zapůsobila co nejlépe, musí k ní být přiřazena odpovídající hudba. Osobně je pro mě nejtěžší na celé produkci videoprohlídek najít vhodný hudební doprovod. Vždycky chcete, aby video působilo emotivně.

“Exkluzivní”

Na výběr je v prémiové hudební bance, kterou používám, několik tisíc skladeb s filmovým nádechem. Vždycky se ale vybírá nová skladba, z nových možností, exkluzivně pro danou videoprohlídku. Nestane se tak, že by se v nějaké naší prémiové videoprohlídce opakovala stejná hudba. U hudby použité u základních videoprohlídek je výběr také velice široký, ale je zde vytipováno pár desítek skladeb, které jsou vhodné pro videoprohlídky a může se stát, že se tyto skladby budou opakovat.

“Osobní”

Výběr prémiové hudby je pracnější. Napřed si řekneme, jaká by asi hudba měla být a jaká ne. Moderní nebo spíše klasičtější? Klidná nebo dynamická? Je vytipováno několik skladeb, které se zkusí se záběry a vybere se ta nejvhodnější skladba (subjektivně hodnoceno) a nebo se posílají klientovi ukázky na výběr a ke konzultaci. Stává se, že si klienti neumí představit hudbu ve spojení s videem a proto do výběru většinou nezasahují . U základního hudebního doprovodu se konzultace nedělají vůbec, výběr vhodné hudby je vždy v naší režiji.

“Emotivní”

Skladby z prémiové hudební banky mají silnější „feeling“. Působí luxusněji, filmověji, emotivněji. Mohou obsahovat vokály, jsou plnější , zapojeno je více hudebních nástrojů, je zde určitá gradace. To je to, co potřebuje prémiová videoprohlídka a co lze sledovat u zahraničních videoprohlídek luxusních nemovitostí. Poslechněte si sami několik ukázek.

Odhadem zabere výběr vhodné prémiové hudby cca 50% času věnovaného postprodukci. To není málo, když si vezmete, že druhou polovinu času zabere příprava a výběr natočených záběrů, jejich střih, úprava a korekce barev a doplnění titulků a dalších grafických prvků.

Pokud to tedy shrneme, je prémiová hudba ve videoprohlídkách dražší, emotivnější a náročnější na přípravu. Pokud je ale cílem videoprohlídky nejen názorné zdokumentování a informování o prostoru, ale také jakási “hra na city”, je kvalitní hudba nezbytná. S ní jdou ruku v ruce atraktivní záběry, které pro Vás v rámci prémiové videoprohlídky natočíme.

Jak může vypadat videoprohlídka ve spojení s prémiovou hudbou?