Kdo by neznal legendární román Kmotr s rodinou Corleone v hlavní roli. Legendárním se stal i dům, který si zahrál ve zfilmované verzi románu. Nyní je tento dům na Staten Island v New Yorku na prodej. A za zajímavou cenu.

Dům z roku 1930 s obytnou plochou 570 metrů čtverečních je postavený v tudorovském stylu a nachází se na pozemku o rozloze více než 2200 metrů čtverečních. Ve filmu hrál hlavní roli zejména v prvním díle trilogie Kmotr z roku 1972 natočené v režii Francise Ford Coppola. Ve filmu si ale zahrály pouze exteriéry, záběry z domu jsou záležitostí studiového natáčení. Současný majitel, který dům koupil v roce 2012, se snažil při rekonstrukci domu interiér domu stylizovat do filmové podoby, zejména v pracovně, která má nyní co nejvíce připomínat filmovou verzi pracovny Vita Corleoneho. V domě je mimo pracovnu pět ložnic, sedm koupelen, prostornou stylovou kuchyni, jídelnu, tělocvičnu, vlastní bar a mnoho dalších místností.

Před natáčením v roce 1971 proběhly na domě a jeho okolí úpravy. Například ulice vedoucí k domu byla přepažena falešnou zdí a byla přidána masivní železná brána, která tvořila zabezpečený vjezd do rezidence. Ulice se tedy ve filmu proměnila v součást pozemku.

A jaká je cena tohoto sídla? Vcelku zajímavá a činí 2.89 milionu dolarů, což je při aktuálním kurzu zhruba 65 milionů korun. Což není na tak prostorný a stylový dům s prostornou zahradou a bazénem v centru New Yorkeru vůbec špatná cena. Zajímavou nabídkou by to mohlo být i na české poměry.

Více fotografií tohoto zajímavého domu můžete vidět zde www.silive.com