Havaj. Kdo by se teď, v lednu, nechtěl podívat na  věčně slunnou Havaj? Máte teď příležitost toto souostroví navštívit spolu s naprosto perfektně zpracovanou videoprohlídkou.

Videoprohlídky Sotheby´s International Realty většinou mívají velice vysoký standard (i když už jsem narazil také na několik méně povedených realizací). Ale hned první záběr této videoprohlídky vám dá vědět, že tento dům bude ještě o trošku lepší. A to je jeden z důvodů, proč jsem vybral právě tuto videoprohlídku do seriálu Jak by to mělo vypadat?.

Wow efekt hned od prvního záběru je zaručený způsob, jak získat pozornost, a relativně krátká stopáž zase zaručí udržení této pozornosti. Abyste ukázali to nejlepší z tak velkého domu v tak krátkém čase, musíte použít opravdu jen TOP záběry a prvky. Výborným nápadem je implementace ambientních “autentických” zvuků v obraze – zvuk motoru, šumění oceánu… tyto reálné zvuky vytvoří autentičtější dojem. Video i dále pokračuje záběry ne zrovna obvyklými v klasických videoprohlídkách. Špičkové je například zpracování “příjezdu” k nemovitosti. Přesně takto uvidí majitel každý den, když se bude vracet domů. A není to zrovna špatné pokoukání…

Videoprohlídka vlastní nemovitosti pokračuje v nastaveném vysokém standardu. Plynulé pohyby, nezbytné detailní záběry, špičkový efekt zobrazení posuvné prosklené stěny – to jsou zaručená lákadla. Časově i technicky náročné jsou večerní záběry. Ale záběry při západu slunce vytváří zase úplně jiný dojem z nemovitosti, že u takto luxusního domu se určitě vyplatí. Je to podobné jako u twilight fotografie.

Pokud pečlivě budete sledovat, zjistíte, že v mnoha záběrech této videoprohlídky je záznam postprodukčně zpomalen a nevypadá to vůbec zle ve výsledku. Video je tak ještě plynulejší, elegantnější.

Na nelze zapomenout zmínit, i když to člověk bere jako samozřejmost a možná to ani nevnímáte, je kvalitní hudba. Celá videoprohlídka je podbarvena kvalitní skladbou v příjemném tempu a dotváří tak celkový luxusní nádech.

Všechny výše zmíněné jednotlivé prvky sami o sobě nestačí k úspěchu. Pokud ale do sebe všechny zapadnou, mohou vytvořit takto perfektní videoprohlídku, jakou můžete vidět níže. Dost už ale povídání, jsme tu kvůli videu. Podívejte se sami.