Mám zde pro vás pokračování seriálu o ne příliš povedených videoprohlídkách. Tentokrát ze soudku, který bychom mohli nazvat “mobilní”.

Čím v tomto případě začít? Je toho totiž mnoho, co potřebuje zlepšení. V podstatě všechno je špatně. Začněme tedy tím hlavním – tato videoprohlídka neukáže vůbec nic. Natáčena je mobilním telefonem (proto ten mobilní soudek), u kterého se určitě nelze bavit o širokoúhlém objektivu a proto neukáže potenciálním kupcům vůbec nic. Nelze si udělat pořádně představu o prostoru. Vidíte vždy pouze kousek pokoje, šatny, chodby… prostě všeho. Jaký pak má videoprohlídka smysl? Ztráta času. Tvůrce videoprohlídky se to snaží kompenzovat pohyby nahoru a dolů, vlevo a vpravo, aby pokryl co nejvíce prostoru. Ve výsledku jste jak na horské dráze.

Dalším klasickým neduhem natáčení z ruky je roztřesený obraz a špatné světelné podmínky. Se světlem to nevypadá zas tak nejhůře, místnosti jsou většinou relativně světlé na to, že jde o mobilní telefon. Roztřesenost, zdá se, se snaží “kameraman” kompenzovat softwarovou stabilizací. Ale tato stabilizace ještě více zkresluje obraz a vytváří mořskou nemoc. Všimněte si “zvlněného” obrazu kolem 0:30.

Ano, takováto videoprohlídka Vás jako makléře nebude stát nic. Ale stojí to opravdu za to? Snažíte se poskytovat kvalitní realitní, právní a finanční služby a vystupovat jako profesionálové. Proč potom veřejnosti prezentovat takto neprofesionální videoprohlídku? Podívejte se sami.