Jaro jsme letos trochu přeskočili a po zimě nám dorazilo rovnou léto. Na terasách tak můžeme trávit víc a víc času. Vybral jsem pro Vás několik ukázek teras bytů a rodinných domů, kde můžete v klidu relaxovat při kávě, čtení knihy nebo uspořádat party pro přátele. Jaká se Vám líbí nejvíce?

1.

Terasa prvorepublikové vily nedaleko Prahy. Přístupná je přímo z kuchyně dvoukřídlými dveřmi a nabízí Vám dostatek prostoru pro ranní kávu nebo večerní party s přáteli. Zahrada je obklopená stromy a na terase máte dostatek soukromí. Takovou tečkou na závěr je jen pár kroků do velkého bazénu. Líbila by se Vám tato terasa?

Můžete ji vidět také v této prémiové videoprohlídce.

2.

Máte rádi prostor a zahradu, ale nechcete přímo rodinný dům? Řešením jsou luxusní byty se zahradou. A v jednom takovém můžete relaxovat i na prostorné terase, kam je přístup rovnou z kuchyně a obývacího pokoje. Líbila by se i Vám?

Další fotografie zahrady jsou k dispozici v této galerii.

3.

Panoramatické výhledy po okolí – to je hlavní deviza této střešní terasy. Patří k mezonetovému bytu v Holešovicích a najdete ji na střeše činžovního domu. Nabízí báječné výhledy po celý den, od východu až po západ slunce nad Petřínem. A protože se nachází na jednom z nejvyšších bodů v lokalitě, budete zde mít i soukromí.

4.

Další terasa, které se nachází na zahradě bytu nedaleko Prahy. Ideální pro letní grilovací party, s vlastním vstupem a odděleným prostorem pro zahradní techniku.

Další fotografie této terasy a bytu najdete v této galerii.

5.

Největší terasa z mého výběru patří modernímu rodinnému domu nedaleko Prahy. Zahrada tohoto domu se nachází na svahu nad rybníkem a terasa vystupuje v několika místech nad tento svah. Vzrostlé stromy nad zahradou ve větru příjemně šumí a vy se můžete kochat výhledem na rybník nebo skočit z terasy rovnou do bazénu. Co na to říkáte?

Tuhle terasu máte možnost vidět i na videoprohlídce.

6.

Co nemá tento balkon na velikosti, to dožene svým umístěním. Nachází se totiž na perfektní adrese, a to v Rezidenci Italská. Je odsud báječný výhled na Prahu. Jako na dlani máte Národní muzeum, Petřín a Hradčany. Balkon je orientovaný na jih a slunce sem jde po celý den. Bylo by tohle ideální místo pro trávení teplých večerů?

7.

Tato terasa se zahradou patří k velkému rodinnému domu kousek za Prahou. Velké francouzské dveře propojují obývací pokoj se zahradou a k posezení tato terasa přímo láká. Pokud by vám bylo v letním slunci příliš horko, motorem poháněná markýza vytvoří příjemný stín a nebo se osvěžíte v bazénu.

8.

Poslední na řadě je střešní terasa luxusního mezonetového bytu v pražské Pařížské ulici. Celé historické centrum máte jako na dlani a večerní pohled na slunce zapadající nad Pražským hradem bude nezapomenutelný. A ačkoliv jste v samém centru Prahy, na rušné ulici, jste díky umístění na střeše před tímto ruchem chráněni. Podobně jako předchozí střešní terasa, i tato je na jednom z nejvyšších bodů v lokalitě a vy budete mít dostatek soukromí.

Je právě toto vás favorit pro letní posezení?

Která z uvedených teras vás nejvíce zaujala? Pro rychlý přehled tu máte ještě všechny terasy pěkně pohromadě vedle sebe.